ارزانترین کشوربرای زندگی وکار در ارمنستان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  هزینه زندگی در ارمنستان:

  ما در مبحث میانگین قیمت برخی از کالاها و خدمات را درکشور ارمنستان را فهرست کرده ایم :
  یک وعده غذا در رستوران های سطح متوسط. 3000 درام
  بطری یک لیتری شیر در سوپرمارکت ………… 350 درام
  یک کیلوگرم برنج معمولی ………… 550 درام
  یک دانه نان …………………………………… 220 درام
  یک دانه تخم مرغ ……………………………..….. 75 درام
  یک کیلوگرم پنیر محلی ……………. 2300 درام
  یک کیلوگرم پرتقال …………….. 700 درام
  یک کیلوگرم سیب ……………….. 350 درام
  کرایه مینی بوس شهری …………… 100 درام
  کرایه پایه ی تاکسی ……………… 600 درام
  کرایه تاکسی برای یک کیلومتر …….. 100 درام

  مهرگان سفر ایرانیان درارمنستان= 0037494762979 (وایبر٫ایمو٫واتساپ٫تلگرام٫لاین       imo/viber/telegram/line/whatsapp 0037494762979

  هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر و مناطق دور از مرکز بسیار مختلف است. اجاره متوسط هر آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه 170 هزار درام و خارج از مرکز ماهانه 80 هزار درام است. این قیمت ها برای آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 350 هزار درام و در خارج از مرکز 160 هزار درام می باشد. با این توضیح که قیمت متوسط مربوط به ساختمان های معمولی شهر می شود که از 30 سال پیش به قبل ساخته شده اند. اجاره آپارتمان در ساختمان های نوساز که تعداد آنها بسیار محدود است لااقل دوبرابر ارقام مذکور است.
  یک آپارتمان 80 متری در شهر ایروان بطور میانگین ماهیانه حدود 40.000 درام هزینه مصرفی دارد که شامل هزینه آب، برق و گاز می باشد.

  مهرگان سفر ایرانیان درارمنستان= 0037494762979 (وایبر٫ایمو٫واتساپ٫تلگرام٫لاین       imo/viber/telegram/line/whatsapp 0037494762979

  هزینه های زندگی در کشور ارمنستان:

  هزینه های زندگی در کشور ارمنستان نیز مانند هر کشور دیگزی بسیار وابسته به سبک زندگی فرد است.این هزینه ها به عوامل مختلفی مانند اینکه شخص در خوابگاه زندگی کند و یا در آپارتمان شخصی,غذای خود را در خوابگاه,دانشگاه و یا رستوران مصرف کند,میزان تفریحات فردی و گروهی ,مسافرت هایی به کشورهای اطراف میرود,تعداد روزهایی که به ایران باز میگردد,نوع رفت و آمد درون شهری و برون شهری و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است.اما برای یک زندگی معمولی دانشجویی  معمولا هزینه ی ماهانه ای در حدود 400 تا 700 دلار در ماه در نظر گرفته میشود.هزینه ی خوابگاه ها در این کشور بسته به نوع خوابگاه و یا نوع سرویسی که در خوابگاه انتخاب میکنید مانند اتاق اختصاصی و یا اتاق شریکی و…بستگی دارد.اما هزینه ی یک خوابگاه دو تخته در حدود ماهانه 150 دلار است .و اگر خواهان اجاره یک آپارتمان مستقل دارید هزینه ای در حدود ماهانه بین 300 تا 700 دلار باید بپردازید که البته دانشجویان معمولا آپارتمان را به صورت شریکی اجاره میکنند.  

  یک کیلو گوشت گوساله بدون استخوان: 2100 درام

  یک کیلو مرغ:1500 درام

  یک کیلو برنج: 1000 درام

  یک کیلو چای: 2000 درام

  یک کیلو  روغن مایع: 1000 درام

  یک قرص نان بربری: 120 درام

  یک بسته نان لواش (حاوی 3 قرص نان): 300 درام

  یک کیلو شکر: 500 درام

  یک کیلو قند: 800 درام

  یک کیلو شیرینی تر: 1600 درام

  یک پاکت سیگار وینستون: 380 درام

  کرایه تاکسی: 600 درام

  ژیتون مترو: 100 درام

  کرایه ون: 100 درام

  یک قواره روسری: 3000 درام

  یک عدد پیراهن بافتنی: 12000 درام

  یک عدد شلوار جین: 15000 درام

  یک پرس کباب: 600 درام

  یک عدد پیتزای بزرگ: 2700 درام

  یک بطری نوشابه پپسی: 350 درام

  یک بطری نوشابه خانواده پپسی: 500 درام

  یک بسته دستمال کاغذی: 300 درام

  یک بسته پنیر یک کیلویی صبحانه: 2500 درام

  یک بسته صد گرمی پودر کاکائو: 400 درام

  یک کیلو کالباس خشک: 2000 درام

  یک ساندویچ معمولی: 250 - 500 درام

  یک دستگاه خودروی مرسدس الگانس مدل 2005: 3.900.000 درام

  هر لیتر بنزین:480درام 

  به دلیل عدم وجود گلخانه های نگهداری میوه و تره بار در ارمنستان قیمت این دست از اجناس در فصل های سرد و گرم سال بسیار متفاوت است. بعنوان مثال قیمت یک کیلو گوجه فرنگی در تابستان ممکن است حتی از یک قرص نان هم ارزانتر باشد در صورتی که در فصل زمستان نرخ آن از نرخ گوشت هم پیشی می گیرد!

  مهرگان سفر ایرانیان درارمنستان= 0037494762979 (وایبر٫ایمو٫واتساپ٫تلگرام٫لاین       imo/viber/telegram/line/whatsapp 0037494762979

  هزینه زندگی و تحصیل در ارمنستان

  کشور ارمنستان به نسبت اکثر کشورها کشوری ارزان برای زندگی محسوب می شود و تحصیل در ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن فرهنگی نزدیک برای متقاضیان ایرانی گزینه مطلوبی می باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی در ارمنستان را برای یک نفر می توان 500 تا 7000 دلار در ماه برآورد کرد. هزینه شرکت در کالج زبان پیش از ورود به دانشگاه برای شروع دوره اصلی در حدود 1900 تا 2500 دلار برای 1 سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل در ارمنستان در مقاطع مختلف به صورت میانگین به شرح زیر می باشد:

  • مقطع کارشناسی: 1500 تا 2000 دلار در سال
  • مقطع کارشناسی ارشد: 2000 تا 2500 دلار در سال
  • مقطع دکترا ( غیر از رشته های پزشکی ): 2500 تا 4000 دلار در سال
  • رشته پزشکی 4000 دلار ، داروسازی 3000 دلار و دندانپزشکی 5000 دلار در سال

  ویزای دانشجویی ارمنستانتحصیل در ارمنستان

  برای دستیابی به ویزای دانشجویی ارمنستان ابتدا میتوانید ویزای توریستی گرفته و پس از آن به دانشگاه مورد نظر خود درخواست بدهید. پس از پذیرش، موسسه مورد نظر اجازه ورودتان را از وزارتخانه مورد نظر میگیرد. پس از دریافت اجازه نامه، دانشجوی پذیرفته شده میتواند به سفارت ارمنستان در کشور خود مراجعه و درخواست ویزای دانشجویی نماید.

  مدارک مورد نیاز:

  • درخواست آدرس محل پذیرش از وزارت علوم
  • درخواست فرم ارائه شده از وزارت علوم
  • برگه سلامت
  • پاسپورت یا کپی از تمام صفحات شناسنامه
  • کپی مدارک تحصیلی
  • ۴عکس ۳*۴ مشابه عکس پاسپورت
  • رزومه به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی ارمنستان از کشورهای همسایه ایران است که سالیانه حجم زیادی از ایرانیان برای کار و تفریح راهی این کشور زیبا می شوند. ارمنستان کشور کوچکی است که جمعیت کمی دارد و آرامش آن یونیک و منحصر به فرد است.

   فرهنگ کسب و کار در ارمنستان

   اقتصاد ارمنستان قبل از استقلال صنعت محور بود. صنایعی مانند تولید مواد شیمیایی، ماشین آلات صنعتی و نساجی. اما وابستگی این صنایع به واردات مواد اولیه از خارج از کشور سبب تضعیف آنها شد...ارمنستان

   ارمنستان
   کشورارمنستان به پایتختی ایروان و با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر کشوری کوهستانی و پر باران محسوب می شود. اقتصاد این کشور تا حدود زیادی به سرمایه گذاری ارمنیان خارج از کشور وابسته است. اقتصاد ارمنستان قبل از استقلال صنعت محور بود. صنایعی  مانند تولید مواد شیمیایی، ماشین آلات صنعتی و نساجی. اما وابستگی این صنایع به واردات مواد اولیه از خارج از کشور سبب تضعیف آنها شد.
    
    
   این کشور پس از استقلال در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی، از نظام اقتصادی کمونیستی فاصله گرفت و به سمت اقتصاد سرمایه داری حرکت کرد و ساختمان سازی و خدمات جای کشاورزی و صنعت را در ارمنستان گرفتند. این کشور اما با آذربایجان و ترکیه دچار  تنش است، در زمینه انرژی وابستگی زیادی به روسیه و ایران دارد و منابع آن با فقر روبه رو است. همه اینها موجب شده است تا توان این کشور در سرمایه گذاری های منطقه ای با مشکل روبه رو باشد.
    
   اما صنعت توریسم و گردشگری جزو صنایع مهم و پردرآمد در این کشور محسوب می شود و نقش مهم و حیاتی در اقتصاد ارمنستان دارد. بیشترین توریست این کشور از روسیه است. به طوری که بر اساس آمار سال 2014 نزدیک به 44 درصد آنها را کشور روسیه به خود اختصاص داده است. در سال 2015 کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، انگلستان و فرانسه سهم بزرگی از گردشگران ارمنستان را به خود اختصاص داده اند.
    
   یکی از پویاترین بخش های صنعت توریسم در ارمنستان مسافرت های کاری به این کشور است. موقعیت جغرافیایی ارمنستان توسعه روابط فعال با روسیه، کشورهای CIS (کشورهای مستقل مشترک المنافع که اتحادیه ای شامل برخی از جمهوری های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق است)، اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، ، ایران و کشورهای خاورمیانه را تشدید می کند.


   ارمنستان عضو سازمان تجارت جهانی و دیگر سازمان های بین المللی است. این کشور دارای سنن غنی و روح کارآفرینی است. از نظر تاریخی ارمنستان در کانون تقاطع فرهنگ ها، بین غرب و شرق، اروپا و آسیا، توسعه یافته است. این امر تا حدی توضیح می دهد که چرا ارمنی ها نه تنها به خاطر استعداد استثنایی در کارآفرینی مشهور هستند؛ بلکه توانایی ایجاد روابط کسب وکار با شرکایی از کشورهای مختلف نیز از ویژگی های بارز آنها است.

   ارامنه خارج از ارمنستان که به آنها دیاسپورای ارمنی(diaspora ) گفته می شود نقش مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کنند. بسیاری از معرف های دیاسپورای ارمنی تجار و بازرگانان موفقی در روسیه، آمریکا، فرانسه و دیگر کشورهای جهان هستند. اقتصاد ارمنستان یک الگوی رشد ثابت را نشان می دهد.
    
   برخی از شاخه های به شدت در حال توسعه اقتصاد در این کشور معدن کاری، فلزکاری، دارو، ساختمان سازی، مهندسی مکانیک، تکنولوژی ارتباطات به علاوه صنایع مربوط به جواهر و شیمی است. بخش خدمات نیز بسیار توسعه یافته است.

   ارمنستان یک سیاست سرمایه گذاری مطلوب دارد:این سیاست رشد ثابت سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را در اقتصاد ارمنستان توسعه می دهد. ارمنستان دارای یک زیرساخت درست برای توریسم کسب و کار است؛ زیرساخت هایی مانند هتل های با کیفیت، چندین مرکز نمایشگاه های بزرگ بین المللی، سیستم حمل و نقل توسعه یافته و مدرن. مراکز اصلی توریسم کسب و کار در ارمنستان شهرهای ایروان، دیلیجان و جرماک هستند.
  نویسنده : بازدید : 101 تاريخ : سه شنبه 5 ارديبهشت 1396 ساعت: 16:02
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها